O Altcoin Sahiplerinin Yüzde 98’i Kârda! Sırada Ne Var?

Altcoin Tron (TRX) yatırımcıları karışık duygular yaşıyor olabilir. Bir yandan IntoTheBlock’un yakın zamanda attığı bir tweet, TRX sahiplerinin %98’inin şu anda kârda olduğunu vurguladı. Bu, görünüşte token için pembe bir tablo çiziyor. Ancak kripto para piyasası nadiren bu kadar basit hareket eder…

Altcoin TRON için sırada neler var?

Yüksek kar marjı yükseliş eğilimine işaret etse de potansiyel bir tehlike işaretine de işaret edebilir. Kripto yatırımcıları bu kadar büyük bir kısmı kazanç üzerine oturduğunda, karlarını masadan kaldırma eğilimine girebilirler, bu da satışlara ve fiyatların düşmesine neden olabilir.

Bu olasılığı ölçmek için Hyblock Capital’ın verilerine bakılmakta. Bulgular, fiyatın kritik 0,14 dolar seviyesinin altına düşmesi durumunda önemli miktarda TRX varlığının tasfiyeye açık olduğunu ortaya çıkardı. Bu, fiyat düşüşünün bir satış kademesini tetikleyebileceğini ve fiyatı daha da aşağı çekebileceğini gösteriyor.

Fiyatta düşüş var

Bu yazının yazıldığı an itibari ile bu endişe gerçeğe dönüşüyor gibi görünüyor. Kriptokoin.com verileri, TRX’in son 24 saatte %0,5 oranında hafif bir düşüş yaşadığını gösteriyor. Şu anki fiyatı 0,1368 dolar ve piyasa değeri 12 milyar doları aşan tokenin yakın geleceği belirsiz görünüyor.

Grafik araçlarının kullanıldığı daha ileri analizler bu belirsizliği güçlendiriyor. Tron’un günlük grafiğindeki Chaikin Para Akışı (CMF), satış baskısındaki artışa işaret ederek düştü. Ek olarak, MACD göstergesi düşüş yönlü bir geçiş sergiledi ve bu da fiyat düşüşünün devam etme ihtimalinin yüksek olduğunu gösteriyor.

Bollinger bantları dikkat çekti

Ancak Bollinger Bantlarından bir umut ışığı çıkıyor. TRX’in fiyatı, herhangi bir fiyat düşüşünün boyutunu potansiyel olarak en aza indirebilecek daha düşük bir volatilite bölgesine girmiş gibi duruyor. Fiyat hareketi aşağı yönlü görünse de Tron’un temelleri zıt bir tablo çiziyor. Tron blockchaininin kendisi benimseme ve kullanımda önemli bir büyüme yaşamaya devam ediyor.

TRONSCAN’dan elde edilen veriler dikkate değer bir başarıyı ortaya koyuyor: Blockchain yakın zamanda toplam transfer hacminde 11 trilyon dolarlık şaşırtıcı bir rakamı aştı. 7,2 milyarın üzerinde işlem ve 216,6 milyon hesaptan oluşan bu güçlü ağ etkinliği, sağlıklı ve büyüyen bir ekosisteme işaret ediyor.

Temel soru hala ortada duruyor: Bu güçlü ağ faaliyeti TRX için fiyatların toparlanmasına dönüşebilir mi? Bu olumlu temellerin, kar amacı güden yatırımcıların potansiyel satışlarından daha ağır basıp basamayacağını yalnızca zaman gösterecek. Kesin olan bir şey var ki, önümüzdeki günler ve haftalar Tron için çok önemli olacak ve bu da onu yakından takip edilmesi gereken ilginç bir token haline getirecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x