Dua Lipa üçüncü albümünün adını ve çıkış tarihini duyurdu

Üç Grammy ödülü sahibi 28 yaşındaki şarkıcı, yeni albümünün adının “Radical Optimism” olacağını ve 3 Mayıs’tan itibaren satın alınabileceğini açıkladı.

Toplamda 11 parçadan oluşan albüm, şimdiden hit single’lar “Houdini” ve “Training Season”ı ortaya çıkardı.

“Radical Optimism”, Lipa’nın 2017’de çıkan ilk albümü “Dua Lipa”yı ve 2020’de çıkan “Future Nostalgia”yı takip ediyor.

Ünlü şarkıcının kendi kendini keşfetmesinden ilham alan albüm, “bir zamanlar yüzleşmesi imkansız görünen durumlarda netliğe sahip olmanın saf neşesinden ve mutluluğundan” yararlanıyor.

Albümle ilgili konuşan Lipa, “Birkaç yıl önce bir arkadaşım beni Radikal İyimserlik terimiyle tanıştırdı. Bu bende yankı uyandıran bir kavram ve onunla oynamaya ve onu hayatıma dahil etmeye başladıkça daha da meraklanmaya başladım.”

“Kaosun içinden zarafetle geçme ve her türlü fırtınayı atlatabilecekmiş gibi hissetme fikri beni etkiledi. Aynı zamanda kendimi psychedelia, trip hop ve Britpop’un müzik tarihine bakarken buldum. Bana her zaman çok özgüvenli bir iyimserlik hissi vermiştir ve bu dürüstlük ve tutum, kayıt seanslarımda benimsediğim bir duygudur.” dedi.

Lipa, proje boyunca Caroline Ailin, Danny L. Harle, Tobias Jesso Jr. ve Kevin Parker’ın da aralarında bulunduğu isimlerden oluşan bir ekiple çalıştı.

Ünlü şarkıcı yakın zamanda “One Kiss”, “Don’t Start Now”, “New Rules” ve “Levitating” ile Spotify’da dört şarkısı iki milyar dinlenmeye ulaşan ilk kadın sanatçı olmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x